Od momentu uruchomienia w Polsce systemu fiskalizacji online minęły już ponad 3 miesiące. Przez ten czas działo się naprawdę dużo – zwłaszcza w kontekście nowych urządzeń rejestrujących. I dziś właśnie chcielibyśmy przybliżyć Wam premiery trzech popularnych kas fiskalnych, które zadebiutowały w wersjach online.

Offline’owe modele Ergo, Nano oraz K10 cieszyły się w ostatnich latach niesłabnącym zainteresowaniem polskim przedsiębiorców. I nie powinno to dziwić, bo mowa przecież o małych, przyjaznych w obsłudze i funkcjonalnych kasach fiskalnych. A jakie rozwiązania zaoferują online’owe warianty wspomnianych urządzeń? Pora rzucić okiem na najważniejsze cechy Posnet Ergo Online, Novitus Nano Online oraz Elzab K10 Online.

Posnet Ergo Online

Oto kasa fiskalna online, która wyróżnia się przede wszystkim 2 rozwiązaniami. Po pierwsze, Posnet Ergo Online oferuje wybór wielkości bazy towarowej – 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU – jak również zmianę tego parametru już po instalacji w przedsiębiorstwie (zwiększenie pojemności z np. 4 000 do 6 000 pozycji towarowych). Po drugie, urządzenie marki Posnet można zamówić wraz z szalką ważącą Fawag DS-1. W ten sposób stworzymy wszechstronne rozwiązanie technologiczne, czyli kaso-wagę. Co więcej, Posnet Ergo Online oferuje wybór sposobu komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas: przez USB (po podłączeniu do komputera z dostępem do internetu), Wi-Fi (po podłączeniu do sieci bezprzewodowej) lub GSM (po zastosowaniu modemu 3G z kartą SIM).

Novitus Nano Online

O czym warto wspomnieć w przypadku Novitus Nano Online? Ta kasa fiskalna polskiej marki, pomimo kompaktowych gabarytów, wyróżnia się wysokimi parametrami. Do dyspozycji jest tu np. baza towarowa o pojemności aż 20 000 PLU. Ponadto, Novitus Nano Online już w standardzie posiada złącze komunikacyjne Ethernet. Jest to więc kasa fiskalna, która na starcie zapewnia działanie w firmowej sieci LAN. A jakie rozwiązania oferuje w zakresie współpracy z Centralnym Repozytorium Kas? Poza wspomnianą łącznością przez Ethernet, dostępne są jeszcze 3 inne sposoby: albo przez Wi-Fi, albo przez wewnętrzny lub zewnętrzny modem GSM z kartą SIM. Ponadto, kasa fiskalna Novitus Nano Online może zostać wyposażona w moduł komunikacyjny Bluetooth.

Elzab K10 Online

Ostatnią premierą z ostatnich miesięcy, o której warto napisać kilka słów, jest Elzab K10 Online. Ten model, podobnie jak jego offline’owy odpowiednik, wyróżnia się przede wszystkim zastosowaniem kolorowego panelu dotykowego. Dzięki temu użytkowanie tej kasy fiskalnej Elzab jest zbliżone do korzystania ze smartfona. Cechą charakterystyczną K10 Online jest również nietuzinkowy design oraz to, że nowy model polskiej marki występuje w aż 6 wariantach kolorystycznych. A jak przebiega tu łączność z Centralnym Repozytorium Kas? Do wyboru są 2 rozwiązania bezprzewodowe: komunikacja przez Wi-Fi lub GPRS. Co ważne, w każdym wariancie Elzab K10 Online obsługuje dodatkowo transmisję danych przez Bluetooth (np. przy współpracy z terminalem do kart płatniczych lub komputerem).

 

Posnet Ergo Online, Novitus Nano Online oraz Elzab K10 Online to oczywiście tylko te „reprezentatywne”, wybrane przez nas premiery kas fiskalnych nowego typu. Na rynku zdążyło zadebiutować znacznie więcej nowych urządzeń, w tym drukarki rejestrujące online, czyli technologie przystosowane do pracy w mniej lub bardziej rozbudowanych rozwiązaniach systemowych dla firm. Mamy nadzieję, że w przyszłości na łamach fiskalne.com uda nam się zaprezentować szczegółowo kolejne modele.