Rynek technologii sprzedaży zasiliło urządzenie rejestrujące jednego z czołowych, polskich producentów tego typu rozwiązań. Dodajmy, urządzenie, które kontynuuje wizję niedużych drukarek fiskalnych, a przy tym mających w zanadrzu wiele do zaoferowania. Mowa o modelu Zeta marki Elzab – kompaktowym w konstrukcji, przykuwającym oko i oferującym ciekawe funkcjonalności. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

W gruncie rzeczy można powiedzieć, że Zeta należy do tych urządzeń, które zacierają dotychczasowe granice pomiędzy małymi kasami fiskalnymi i drukarkami rejestrującymi, wymagającymi chociażby odpowiednich warunków przestrzennych na stanowisku pracy. Pytanie, jakie konkretnie rozwiązania składają się na nowy model marki Elzab? I dla których przedsiębiorstw okażą się one atrakcyjne?

Praktyczny i elegancki wymiar konstrukcji

Czy jeśli chodzi o urządzenia rejestrujące, to pragmatyzm może iść w parze z estetyką? Owszem – podobny efekt uzyskała już niejedna kasa czy drukarka, a Zeta po raz kolejny potwierdza ten fakt. Drukarka od firmy Elzab posiada elegancką, niemalże prostopadłościenną sylwetkę. Do tego dochodzi zauważalna, wysoka jakość wykonania oraz dbałość o szczegóły, takie jak zgrabne wcięcia, drobne obłości czy ładne przyciski. Ale co więcej, zalety designu drukarki fiskalnej Zeta nie kończą się na stronie wizualnej.

Przede wszystkim, urządzenie rejestrujące posiada naprawdę małe gabaryty – zamykające się w wymiarach 170 x 90 x 111 mm – i w dodatku waży niecały kilogram. Z tego wynikają 2 kwestie. Po pierwsze, Zeta zajmuje naprawdę niedużo miejsca, dzięki czemu z łatwością odnajdzie się (a tym samym – zapewni wygodę obsługi klientów) nawet na stanowisku pracy o dość ograniczonej przestrzeni. Po drugie, nie stwarza najmniejszych trudności z przemieszczaniem jej, więc zawsze istnieje możliwość, by w prosty sposób skorzystać z opisywanej technologii w innym miejscu niż dotychczasowe. Mimo, że nowa drukarka fiskalna marki Elzab nie należy raczej do konkretnej grupy urządzeń funkcjonujących w trybie mobilnym.

Parametry i opcje zgodne z klasą drukarki fiskalnej

Elzab Zeta należy do rodziny drukarek rejestrujących, a więc charakteryzują ją rozwiązania typowe dla tego rodzaju technologii handlowych. Z jednej strony opisywane urządzenie wymaga do pracy komunikacji z komputerem (bądź terminalem komputerowym) oraz wykorzystania odpowiedniego programu sprzedażowego. Z drugiej zaś – oferuje dodatkowe możliwości i znacznie wyższe wyniki w zakresie pewnych parametrów. Zeta jest w stanie obsłużyć bazę towarową, liczącą aż 300 000 pozycji. Umożliwia więc pracę z bogatym asortymentem, a często też i poszerzenie oferty, gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba. Ponadto, zapewnia szybkie wystawianie paragonów oraz obsługę faktur VAT czy innych dokumentów niefiskalnych (włączając w to m.in. opcję umieszczenia na wydruku graficznego nagłówka czy kodu QR).

Co jeszcze kryje w sobie model marki Elzab? Jak nietrudno się domyślić, urządzenie dysponuje funkcją zapisu kopii paragonów w formie elektronicznej, z korzyścią dla różnych aspektów prowadzenia działalności handlowej (ułatwia realizację fiskalnych obowiązków, obniża koszty materiałów eksploatacyjnych czy też upraszcza przesyłanie i porządkowanie danych oraz pozwala na ich dodatkowe zabezpieczenie). Zapewnia prostą obsługę przy użyciu wbudowanych przycisków i przejrzystego ekranu LCD, udostępnia 2 rodzaje portów komunikacyjnych – RS-232 i USB – a także umożliwia zastosowanie dodatkowego, wolnostojącego wyświetlacza. W rezultacie, Elzab Zeta prezentuje się jako kolejne, solidne urządzenie rejestrujące, które mimo swej niewielkiej konstrukcji oferuje naprawdę rozbudowane, sprawdzone i korzystne rozwiązania.