Drukarka rejestrująca Novitus HD E już od kilku lat jest obecna na polskim rynku technologii sprzedaży. Niedawno jednak wspomniane urządzenie fiskalne zyskało kilka dodatkowych funkcjonalności. W najnowszej konfiguracji, czyli w wersji z oprogramowaniem 3.01, drukarka HD umożliwia m.in. skonfigurowanie harmonogramu wyświetlania reklam. Co jeszcze zmieniło się w urządzeniu marki Novitus?

Model HD E to niewątpliwie jedna z najbardziej zaawansowanych techniczne drukarek rejestrujących, po które mogą obecnie sięgnąć polscy przedsiębiorcy. Wśród wielu atutów tego urządzenia najczęściej wymienia się obsługę niezwykle rozbudowanej bazy PLU oraz funkcję wyświetlania filmów reklamowych. Natomiast obecnie podatnicy, którzy zdecydują się na wdrożenie tej drukarki, będą mogli liczyć na kilka dodatkowych rozwiązań technicznych.

Nowoczesny model z jeszcze wyższymi parametrami

Drukarka fiskalna Novitus HD E już wcześniej oferowała emitowanie reklam na graficznym ekranie TFT o wielkości 4,3”, który pracuje w rozdzielczości 480 x 272 piksela. Natomiast wraz z wersją 3.01 oprogramowania tego urządzenia pojawiła się dodatkowa opcja. Teraz użytkownicy drukarki HD E mogą również skonfigurować indywidualny harmonogram wyświetlania kolorowych animacji – dostosowany do pory oraz dnia tygodnia. Jak łatwo zgadnąć, dzięki temu da się ustawić spersonalizowane reklamy, związane np. z promocjami obowiązującymi w danym czasie. A to nie jedyna nowość w popularnej drukarce Novitus.

Urządzenie zapewnia teraz m.in. zaprogramowanie aż 256 grafik (umieszczanych na wydrukach niefiskalnych, dołączanych do paragonu), zabezpieczenie dostępu do menu z poziomu klawiatury, wykonanie raportu dobowego po podaniu hasła, łatwe monitorowanie przeglądów serwisowych czy wystawianie faktur fiskalnych z pełnymi danymi nabywcy i odbiorcy. Ponadto, dużym atutem HD E stało się mniejsze zużycie rolki termicznej. Wszystko za sprawą możliwości łączenia części fiskalnej i niefiskalnej wydruku (bez powtarzanego nagłówka graficznego i dodatkowego wysuwu papieru pomiędzy sekcjami).

Dotychczasowe funkcje HD E

Przy okazji warto też przypomnieć najważniejsze funkcje HD E, które dotychczas wyróżniały ten model na tle innych drukarek rejestrujących. Po pierwsze, urządzenie dostarczane na rynek przez Novitus zapewnia obsługę nawet do 1 000 000 pozycji towarowych (zdefiniowanych wcześniej w programie sprzedażowym). Po drugie, ta drukarka nie tylko posiada moduł elektronicznej kopii paragonów fiskalnych, ale także błyskawicznie wystawia wszystkie dokumenty – z prędkością do 47 linii tekstu na sekundę! Po trzecie, Novitus HD E płynnie współpracuje z resztą systemu sprzedaży. W tym urządzeniu zastosowano kilka interfejsów komunikacyjnych, m.in. USB i Ethernet, które pozwalają na połączenie z różnego rodzaju komputerami. Po czwarte, drukarka polskiego producenta występuje w 2 wariantach konstrukcyjnych – z ekranem standardowym (na obrotowym wysięgniku) lub wolnostojącym. Model HD E można więc w prosty sposób dopasować do stanowiska obsługi klientów w firmie.