Funkcja udostępniania klientom e-paragonów fiskalnych to jedna z cech charakterystycznych urządzeń rejestrujących typu online. A niedawno wspomniana opcja pojawiła się na kasach i drukarkach, które są produkowane przez Elzab (modelach w wersji V2). W jaki konkretnie sposób można realizować na nich e-paragony fiskalne?

Które urządzenia zyskały dodatkową funkcjonalność?

Stosunkowo niedawno kilka doskonale znanych urządzeń fiskalnych marki Elzab uzyskało nowe homologacje Głównego Urzędu Miar. Mowa konkretnie o następujących modelach: K10 Online, Mini Online, Mini LT Online, Jota Online i Mera Online. I to właśnie wspomniane urządzenia rejestrujące posiadają obecnie rozbudowaną funkcjonalność, która obejmuje m.in. opcję zrealizowania paragonu w formie elektronicznej. Warto przy okazji dodać, że mowa o zróżnicowanych technologiach sprzedaży od polskiego producenta.

K10 Online, głównie ze względu na wydajny akumulator oraz lekką i poręczną konstrukcję, jest modelem typowo mobilnym. Kasy z rodziny Elzab Mini to małe urządzenia, które poradzą sobie doskonale zarówno w punktach handlowych lub usługowych, jak i przy obsługiwaniu klientów „w terenie”. Jota Online to już model o wyższych parametrach użytkowych (20 000 pozycji PLU, 71 skrótów klawiszowych, 4 porty komunikacyjne RS-232) i nieco większej obudowie. Natomiast drukarka fiskalna Mera Online jest urządzeniem typowo systemowym, które sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających działalnościach gospodarczych.

Urządzenia fiskalne online od Elzab

E-paragony fiskalne przez platformę internetową mojakasa.online

Nie bez powodu przywołujemy tutaj platformę internetową mojakasa.online. Wspomniane rozwiązanie informatyczne, wdrożone i rozwijane przez Elzab, jest dostępne dla użytkowników kas oraz drukarek fiskalnych polskiego producenta. I to właśnie za jego pośrednictwem przedsiębiorcy mogą korzystać z opcji realizowania elektronicznych paragonów. Jak konkretnie przebiega wtedy cała procedura? Przedsiębiorca, który aktywuje odpowiednią usługę na platformie internetowej Elzab, w trakcie obsługiwania klienta może zaproponować wydanie dowodu sprzedaży w formie elektronicznej. Do odebrania e-paragonu będzie też wtedy potrzebny dostęp do HUB-u paragonowego (po stronie nabywcy), czyli do aplikacji od Ministerstwa Finansów. A także, rzecz jasna, zgoda klienta na otrzymanie cyfrowego dokumentu (z pominięciem tego wydrukowanego).

Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, wystarczy wybrać odpowiednią opcję z menu kasy fiskalnej Elzab (modelu, który posiada nową funkcjonalność). Natomiast w przypadku drukarki rejestrującej Mera Online – zrealizować paragon elektroniczny z poziomu oprogramowania sprzedażowego. Jednak jaką rolę odgrywa w tym wszystkim platforma mojakasa.online? Pisząc w skrócie, wspomniane narzędzie zapewnia wtedy prawidłowe udostępnienie cyfrowego dowodu zakupu. A wynika to z tego, że każde urządzenie rejestrujące typu online, które ma realizować e-paragony fiskalne, musi być zintegrowane z zewnętrznym systemem dystrybucji takich dokumentów.

 

Co jeszcze zapewnia narzędzie od Elzab?

Udostępnianie elektronicznych dowodów sprzedaży to nie wszystko, co zyskują użytkownicy platformy internetowej mojakasa.online. Wspomniane narzędzie od Elzab zapewnia też np. łatwy wgląd w wystawiane dokumenty, m.in. paragony i raporty dobowe. Ponadto, oferuje wsparcie w codziennym prowadzeniu księgowości czy wystawianie faktur do paragonów. I co najważniejsze, z funkcji omawianej platformy można korzystać za pośrednictwem różnych urządzeń, które gwarantują dostęp do przeglądarki internetowej. A warto również podkreślić, że podstawowe opcje narzędzia mojakasa.online są całkowicie darmowe. Przedsiębiorca płaci wyłącznie za dodatkowe funkcjonalności platformy od Elzab.