Premiery pierwszych kas fiskalnych online dopiero przed nami. Jednak już dziś wiadomo sporo o kilku nowych modelach, które mają trafić do sprzedaży w maju 2019 roku, czyli po wejściu w życie nowelizacji ustawy o VAT. Niedawno Farex poinformował o tym, że otrzymał homologacje GUM dla 2 urządzeń fiskalnych online.

Zgodnie z zapewnieniami producenta, kasy rejestrujące PRO 300 oraz PRO 600 trafią do ofert polskich dystrybutorów technologii sprzedaży już w maju 2019 roku. Nowe urządzenia zaoferują wszystkie funkcjonalności, które są wymagane przez Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie kryteriów i warunków technicznych. Jakie jeszcze rozwiązania pojawią się w kasach fiskalnych online od Farex?

Szeroki wybór standardów komunikacyjnych

Nowe urządzenia fiskalne Farex umożliwią m.in. współpracę z Centralnym Repozytorium Kas. Zarówno model PRO 300, jak i PRO 600, pozwoli na wybór interfejsu, który posłuży do takiej komunikacji. Do dyspozycji użytkownika będzie albo złącze Ethernet (do pracy w sieci LAN), albo moduł GSM (do bezprzewodowej transmisji danych). Na tym jednak nie koniec. W nowych kasach Farex pojawią się także „standardowe” porty komunikacyjne, dzięki którym możliwa okaże się współpraca z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie. Model PRO 300 będzie dodatkowo posiadał 3 x RS-232, 1 x USB oraz 1 x PC, natomiast PRO 600 – 4 x RS-232, 1 x USB i 1 x PC. Warto też podkreślić, że zgodnie z wymogami tzw. Rozporządzenia technicznego, obydwie kasy zagwarantują połączenie m.in. z terminalami płatniczymi. Oprócz tego, będzie można do nich podłączyć np. skaner kodów kreskowych, komputer oraz szufladę kasową.

Inne udogodnienia w nowych kasach od Farex

Co jeszcze będą miały do zaoferowania nowe kasy fiskalne marki Farex? Modele online pozwolą m.in. na skonfigurowanie rozbudowanej bazy towarowej. W obydwu urządzeniach – PRO 300 i PRO 600 – do dyspozycji użytkownika będzie 100 000 PLU. Innymi słowy, nowe kasy od Farex poradzą sobie bez problemu z obsługą naprawdę dużego asortymentu. Na uwagę zasługuje też fakt, że modele, które mają zadebiutować na rynku w maju 2019 roku, będą wyposażone w mechanizmy drukujące z praktycznym systemem wymiany rolki papieru „wrzuć i pracuj”. Dzięki takiemu rozwiązaniu wymiana materiału eksploatacyjnego nie powinna sprawić trudności nawet początkującym kasjerom. Ponadto, Farex PRO 300 oraz Farex PRO 600 będą posiadały po 2 podświetlane ekrany LCD (nabywcy i użytkownika) oraz klawiatury z programowalnymi przyciskami funkcyjnymi (do wykonywania obowiązkowych raportów i prowadzenia szybkiej sprzedaży).

Warto również zaznaczyć, że urządzenia mają się różnić pod względem gabarytów. Jak deklaruje producent, Farex PRO 300 to kompaktowy model, stworzony m.in. z myślą o mobilnym świadczeniu usług lub prowadzeniu handlu obwoźnego. Sprawdzi się także w mniejszych punktach. Natomiast Farex PRO 600 ma być propozycją raczej dla nieco większych, stacjonarnych placówek handlowych i usługowych (głównie ze względu na większe wymiary).