Konkurs, w którym główną nagrodą jest godło promocyjne „Teraz Polska”, jest rozstrzygany od 1993 roku. W dotychczasowych edycjach kilkukrotnie nagradzane były marki reprezentujące branżę fiskalną. Natomiast w tegorocznym konkursie godło promocyjne „Teraz Polska”, w kategorii produkt, przyznano kasie rejestrującej Novitus Next.

Konkurs „Teraz Polska” jest organizowany w ramach „Polskiego Programu Promocyjnego”. Natomiast za jego realizację odpowiada Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Od 25 lat główne nagrody w konkursie są przyznawane przedsiębiorstwom oraz instytucjom, które odznaczają się innowacyjnością, rzetelnością i wysoką jakością świadczonych usług. Co ciekawe, obecnie nagroda „Teraz Polska” jest nawet wręczana wyróżniającym się gminom.

Czym cechuje się kasa marki Novitus?

Kasa fiskalna Novitus Next zadebiutowała na rynku w drugiej połowie 2016 roku. Jako pierwsze urządzenie rejestrujące w historii, wspomniany model wyposażono w wbudowany tablet z panelem dotykowym, system operacyjny Android oraz oprogramowanie do zarządzania sprzedażą. Novitus Next posiada również moduł elektronicznej kopii paragonów, tradycyjną klawiaturę z przyciskami funkcyjnymi czy wydajny mechanizm drukujący. W związku z tym, pomimo pewnego czasu od momentu premiery, ta kasa fiskalna Novitus nadal jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeń, po które mogą sięgnąć polscy przedsiębiorcy.

Dużym atutem modelu Next jest również dostęp do aplikacji NoviCloud. To innowacyjne rozwiązanie informatyczne pozwala na przechowywanie bazy danych kasy w chmurze czy nadzorowanie punktu handlowo-usługowego w trybie online. Ponadto, aplikację NoviCloud można wykorzystać do programowania pozycji towarowych, analizowania efektów sprzedaży oraz kontrolowania stanów magazynowych.

„Teraz Polska” dla produktów z branży fiskalnej

Gdy weźmie się pod uwagę wszystkie funkcjonalności modelu Next, nagroda „Teraz Polska” dla tej kasy fiskalnej nie powinno chyba nikogo dziwić. Warto również podkreślić, że nie po raz pierwszy marka Novitus została doceniona w konkursie nadzorowanym przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Wcześniej prestiżowe wyróżnienia otrzymały m.in. kasy fiskalne z serii Nano E czy drukarki rejestrujące z rodziny Delio. Ponadto, Novitus nie jest jedynym reprezentantem branży technologii sprzedaży, który może się pochwalić godłem promocyjnym „Teraz Polska”. W przeszłości taką nagrodę otrzymała również pierwsza na polskim rynku kasa z kolorowym panelem dotykowym, a więc Elzab K10.