W ofercie Novitus pojawiła się nowa kasa fiskalna o bardzo kompaktowych gabarytach. Vega Taxi E to ciekawa propozycja dla taksówkarzy, stworzona m.in. na podstawie sugestii osób świadczących usługi przewozowe. W nowym urządzeniu marki Novitus zastosowano np. wyrazisty wyświetlacz oraz moduł elektronicznej kopii paragonów.

Świadczenie usług przewozu osób taksówkami to jedna z tych form działalności gospodarczej, która wymaga rejestrowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej. Urządzenie stosowane przez taksówkarzy powinno jednak odznaczać się konkretnymi rozwiązaniami (technicznymi i konstrukcyjnymi). Innymi słowy, nie powinien to być pierwszy lepszy model. Natomiast kasa rejestrującą Novitus Vega Taxi E zapewnia nie tylko wszystkie niezbędne funkcjonalności, ale też wygodę pracy. Duża w tym zasługa niewielkiej obudowy oraz opcjonalnego uchwytu na urządzenie, przystosowanego do montażu w samochodzie.

Co zapewnia elektroniczna kopia paragonów?

Korzystanie z kasy fiskalnej, która posiada moduł elektronicznej kopii paragonów, zawsze zapewnia łatwiejsze wykonywanie obowiązków. W przypadku takiej technologii nie trzeba bowiem przechowywać zadrukowanych rolek papieru z wspomnianymi danymi. Zamiast tego, kopie wszystkich paragonów fiskalnych są automatycznie zapisywane na karcie pamięci (w formie cyfrowej). Dlatego też kasa Vega Taxi E, w której znalazł się omawiany moduł, jest tak korzystnym rozwiązaniem dla taksówkarzy. Oprócz automatyzacji codziennej pracy, zapewnia ona też lepsze zabezpieczenie danych oraz oszczędność pieniędzy. W porównaniu z urządzeniami z kopią papierową, Novitus Vega Taxi E zużywa mniej rolek papieru termicznego.

Wszystko co niezbędne dla działalności typu taxi

Kasa rejestrująca Novitus Vega Taxi E oferuje szereg praktycznych rozwiązań dla taksówkarzy. Urządzenie gwarantuje przede wszystkim płynną współpracę z taksometrem, m.in. transmisję informacji niezbędnych do wystawienia paragonu fiskalnego. Użytkownik modelu Vega Taxi E może również skorzystać z dodatkowych opcji w przypadku każdego kursu, np. udzielić rabatu na usługę lub ustalić „cenę umowną”. Jeżeli zaś klient zrezygnuje z przejazdu, istnieje opcja anulowania rozpoczętego paragonu. Natomiast po wykonaniu usługi Novitus Vega Taxi E automatycznie drukuje dowód sprzedaży z ważnymi informacjami, m.in. czasem rozpoczęcia i zakończenia kursu, przejechaną odległością oraz numerem bocznym taksówki. Warto też podkreślić, że urządzenie pozwala na rejestrowanie opłat za usługi dodatkowe czy umieszczenie NIP-u klienta na paragonie fiskalnym.

Małe gabaryty i przyjazna obsługa

Model Vega Taxi E przystosowano do pracy w samochodzie także pod względem konstrukcji. Nowa kasa fiskalna od Novitus to jedno z najmniejszych urządzeń tego typu, po które mogą obecnie sięgnąć taksówkarze. Co więcej, w tym przypadku istnieje opcja stałego montażu – przy zastosowaniu opcjonalnego uchwytu. Nie oznacza to jednak, że kasa zostaje wtedy na stałe przymocowana w samochodzie i nierozerwalnie zintegrowana z taksometrem. Można ją w dowolnym momencie odczepić i np. zabrać do domu, aby wykonać niezbędne raporty czy analizy.

Dodatkowym atutem urządzenia Novitus jest fakt, że zostało ono wyposażone w prostą w obsłudze technologię wydruku. Mechanizm termiczny marki Citizen zapewnia m.in. szybką instalację nowe rolki papieru. Ponadto, model Vega Taxi E posiada wyrazisty wyświetlacz LCD oraz membranową klawiaturę z 8 przyciskami. Natomiast komunikacja z taksometrem lub komputerem odbywa się przy użyciu portu komunikacyjnego RS-232.