Nova to urządzenie fiskalne, które od niedawna znajduje się w ofercie Emar. Ta kasa rejestrująca zastąpiła dotychczasowy model polskiego producenta, czyli Solo Bis. Pod względem gabarytów i designu, Emar Nova przypomina nawet swoją poprzedniczkę. Nowe urządzenie wyróżnia się jednak znacznie wyższymi parametrami technicznymi.

Produkowana dotychczas przez Emar kasa fiskalna Solo Bis oferowała zaprogramowanie zaledwie 2 000 pozycji towarowych. W przypadku modelu Nova mamy do czynienia ze znacznie większą bazą PLU, która umożliwia skonfigurowanie nawet do 8 000 produktów bądź usług. Na co jeszcze mogą liczyć podatnicy korzystający z tego urządzenia?

Co zapewnia opcjonalne Wi-Fi?

Emar Nova nie jest oczywiście pierwszym urządzeniem fiskalnym na rynku, które oferuje bezprzewodową współpracę z komputerem bądź innymi elementami systemu sprzedaży. Takie rozwiązanie techniczne występuje już w kilku kasach rejestrujących (głównie modelach mobilnych). Warto jednak podkreślić, że opcjonalne Wi-Fi, na które można się zdecydować przy zamawianiu Emar Nova, zapewnia coś więcej. Ten model pozwala również na skonfigurowanie wysyłki danych, np. wykonywanych raportów, na 3 adresy e-mail. Co więcej, ta kasa posiada doskonale znane porty komunikacyjne: 2 x RS-232 oraz USB. Dzięki nim Emar Nova zapewnia współpracę z różnymi urządzeniami elektronicznymi, m.in. terminalem komputerowym typu POS, wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych czy terminalem płatniczym.

Parametry mechanizmu drukującego

Kasa fiskalna Emar Nova posiada wytrzymały mechanizm termiczny marki Citizen, który charakteryzuje się naprawdę dobrymi parametrami technicznymi. Po pierwsze, urządzenie wystawia dokumenty z prędkością 60 mm/s oraz oferuje umieszczanie różnych treści na paragonach, np. NIP-u klienta. Po drugie, kasa zapewnia prostą wymianę rolki papieru termicznego, która może mieć maksymalnie 30 metrów długości i 57 mm szerokości. Po trzecie, model marki Nova pozwala na wystawianie paragonów z jednoznacznymi nazwami produktów bądź usług – nawet do 42 znaków. Po czwarte, jako jedno z niewielu urządzeń rejestrujących z tego segmentu, kasa Nova została wyposażona we wbudowany obcinacz (z metalowym nożykiem). Dzięki temu użytkownik może dużo szybciej wydawać estetycznie odcięte paragony fiskalne.

Dodatkowe zabezpieczenie kopii elektronicznej

Często można przeczytać lub usłyszeć, że jedną z głównych zalet elektronicznej kopii paragonów jest większe bezpieczeństwo przechowywanych danych. W przypadku Emar Nova w szczególności zadbano o tę kwestię. Wspomniana kasa rejestrująca nie tylko została wyposażona w moduł kopii elektronicznej, który zapisuje dane na karcie SD, ale także oferuje zastosowanie dodatkowego nośnika microSD, służącego do wykonywania backupu dokumentacji. W ten sposób użytkownik zyskuje jeszcze większą gwarancję, że istotne informacje firmowe nie przepadną. Co więcej, podobnie jak w przypadku każdej kasy z kopią elektroniczną, model Nova zapewnia mniejsze koszty eksploatacji (w porównaniu z urządzeniami dwurolkowymi) oraz dużą automatyzację pracy.