Mamy chyba sezon premier, bo to kolejny wpis i kolejna nowość od polskiego producenta technologii sprzedaży. Tym razem na rodzimym rynku debiutuje kasa fiskalna od Novitus – model Next Pro. Jak łatwo zgadnąć po samej nazwie, to też kolejna wersja doskonale znanego urządzenia, które od lat cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców. A co nowego znajdziemy w kasie Novitus Next Pro?

Jeszcze szybsza, bardziej wytrzymała i niezwykle wydajna

Sama obudowa na to nie wskazuje, ale w kasie fiskalnej Novitus Next Pro doszło do kilku istotnych zmian (w porównaniu z poprzednimi wersjami tego modelu). Najważniejsze wydaje się to, że urządzenie polskiego producenta technologii sprzedaży zostało wyposażone w zupełnie nowy hardware. Model Next Pro posiada teraz czterordzeniowy procesor oraz aż 8 GB wbudowanej pamięci. Dzięki temu urządzenie zapewnia bardzo płynne działanie zainstalowanego oprogramowania, czyli systemu operacyjnego Android (w wersji 10), aplikacji sprzedażowej oraz innych narzędzi – zarówno biznesowych, jak i np. przeglądarki internetowej lub poczty elektronicznej.

Ponadto, w Novitus Next Pro znajduje się wydajny i wytrzymały mechanizm drukujący z wbudowanym obcinaczem. Przy jego użyciu urządzenie może codziennie wystawić i estetycznie obciąć nawet do 1 000 różnego rodzaju dokumentów sprzedażowych. Bo nowa kasa od Novitus obsługuje nie tylko paragony fiskalne dla klientów indywidualnych, ale także faktury VAT, które można wydawać kontrahentom.

Jak korzystać z Novitus Next Pro? Przy użyciu ekranu dotykowego i/lub klawiatury

Połączenie ekranu dotykowego i „tradycyjnej” klawiatury mechanicznej co cecha charakterystyczna kas fiskalnych z serii Novitus Next. Takie rozwiązane zastosowano również w nowej odsłonie popularnego urządzenia. W przypadku panelu dotykowego mówimy o 7-calowym wyświetlaczu, który pracuje w rozdzielczości 1280 x 760 pikseli, zapewnia zwiększoną odporność na zarysowania oraz umożliwia ustawienie nawet 6 ekranów ze zdefiniowanymi przez użytkownika przyciskami. Z kolei klawiatura kasy fiskalnej Novitus Next Pro składa się z 20 dużych, wyrazistych klawiszy. Jej obecność można uznać za ukłon w stronę użytkowników, którzy nadal cenią sobie tradycyjne rozwiązania technologiczne. Klawiatura mechaniczna sprawdza się też w sytuacjach, gdy np. w trakcie prowadzenia sprzedaży użytkownik kasy ma założone rękawiczki.

Nowa kasa fiskalna posiada też funkcje online

Novitus Next Pro to też pełnoprawne urządzenie fiskalne typu online (homologowane jako drukarka rejestrująca). W związku z tym, zapewnia przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas, m.in. informacji na temat prowadzonej sprzedaży oraz wykonywanych przeglądów technicznych. Co więcej, model Next Pro pozwala na wybór sposobu współpracy z serwerami CRK. W wersji standardowej kasa obsługuje łączność przez Ethernet (sieć LAN) lub Wi-Fi (sieć bezprzewodową). Natomiast opcjonalnie przedsiębiorca może zdecydować się na urządzenie z wbudowanym modemem GSM i kartą SIM. Warto również podkreślić, że Novitus Next Pro oferuje współpracę z różnymi terminalami płatniczymi (w tym integrację przez protokół ECR-EFT) oraz posiada pamięć chronioną, która zapewnia np. automatyczne archiwizowanie kopii wystawianych paragonów fiskalnych.

Aplikacja NoviCloud, baza towarowa, współpraca z innymi urządzeniami

W przypadku kasy fiskalnej Next Pro warto podkreślić jeszcze 3 ważne kwestie. Po pierwsze, urządzenie zapewnia dostęp do aplikacji NoviCloud, czyli do oprogramowania chmurowego od Novitus, które można dostosować do potrzeb swojej działalności gospodarczej. Po drugie, model Next Pro gwarantuje obsługę dowolnej liczby pozycji towarowych. W związku z tym, znajdzie zastosowanie nawet w firmach, które posiadają naprawdę duży asortyment produktów lub usług. Po trzecie, kasa Novitus może współpracować z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi jednocześnie. Poza terminalem płatniczym, do Next Pro da się podłączyć np. czytnik kodów kreskowych, wagę elektroniczną oraz szufladę na pieniądze. Kasa fiskalna polskiej marki sprawdzi się więc znakomicie jako centralny punk systemu sprzedaży dla firmy.