Niewiele jest już produktów, których nie możemy kupić online. Współczesne sklepy internetowe reprezentują różnorodne branże. Nic więc dziwnego, że wśród urządzeń elektronicznych, które są dostępne w sieci, znajdziemy także kasy fiskalne. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na najniższą cenę czy darmową dostawę, ale także na lokalizację sklepu.

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość dystrybutorów technologii sprzedaży oferuje swoje produkty i usługi także w internecie. Wiąże się z tym wiele korzyści dla przedsiębiorców, którzy mogą w prosty sposób porównać rozwiązania dostarczane przez różnych dealerów. Co więcej, strony internetowe pozwalają podatnikom na zapoznanie się z funkcjami oraz parametrami poszukiwanych rozwiązań technologicznych. A to z pewnością ułatwia podjęcie decyzji zakupowej.

Podstawowa kwestia – lokalizacja sklepu z kasami

W przypadku wielu urządzeń elektronicznych, także tych wykorzystywanych w handlu i usługach, lokalizacja sklepu nie musi mieć większego znaczenia. Przedsiębiorca może znaleźć najlepsze, jego zdaniem, rozwiązania dostępne w sieci i zamówić je z dostawą do firmy. Z kasami fiskalnymi jest jednak trochę inaczej. Przy wyborze takiego urządzenia w sklepie internetowym zawsze warto zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu swoją siedzibę ma dystrybutor technologii sprzedaży. Wynika to z faktu, że kasy fiskalnej nie można tak po prostu kupić i zacząć używać. Urządzenie tego typu musi zostać najpierw uruchomione w trybie fiskalnym (przez serwisanta z ważnymi uprawnieniami). Taką usługę zazwyczaj wykonuje przedstawiciel dystrybutora (technik), u którego podatnik kupił swoją kasę rejestrującą. Jeżeli więc lokalizacja sklepu internetowego będzie bardzo oddalona od siedziby przedsiębiorstwa, pojawią się pierwsze problemy. Niewykluczone również, że podatnik poniesie dodatkowe koszty, związane z dojazdem serwisanta.

Istnieje oczywiście opcja zmiany serwisu kas fiskalnych. Wiąże się to jednak z dodatkowymi formalnościami, które mogą skomplikować oraz wydłużyć procedurę wdrożenia urządzenia rejestrującego w firmie. Co więcej, trzeba pamiętać o tym, że każda kasa wykorzystywana do prowadzenia ewidencji i wystawiania paragonów, musi przechodzić obowiązkowe przeglądy techniczne – nie rzadziej niż co 2 lata. W praktyce oznacza to kolejne wizyty serwisanta technologii sprzedaży, które, w przypadku większych odległości, również będą utrudnione i bardziej kosztowne.

Bogata oferta urządzeń rejestrujących

Niewątpliwym atutem zakupów w sieci jest możliwość wygodnego porównania różnych rozwiązań. W przeciwieństwie do wizyty w sklepie stacjonarnym, przedsiębiorca nie musi w jednej chwili skonfrontować się z decyzją – którą kasę fiskalną zainstalować? A wbrew pozorom wybór takich urządzeń jest naprawdę szeroki. Na rynku znajdziemy zarówno modele stacjonarne, jak i mobilne. Poszczególne kasy różnią się też parametrami technicznymi oraz zakresem obsługiwanych funkcji. Ponadto, nie zapominajmy, że dystrybutorzy oferują również drukarki rejestrujące, czyli urządzenia współpracujące z komputerami oraz programami sprzedażowymi.

Innymi słowy, zdecydowanie wygodniej zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami w sklepie internetowym. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić parametry i funkcje kilku urządzeń w sieci, a następnie dokonać zakupu w placówce handlowej dystrybutora.