Obecnie na polskim rynku urządzeń auto id dostępne są rozwiązania od różnych producentów. Niektóre z cenionych i popularnych marek gościły już w przeszłości na naszej stronie, m.in. w formie artykułów przekrojowych bądź poradników. Dziś natomiast chcielibyśmy przybliżyć Wam urządzenia Unitech. Co to za producent i jakie konkretnie technologie auto id oferuje?

Doświadczona marka, która słynie z dobrej relacji ceny do oferowanych możliwości

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Unitech, historia tej marki – związana m.in. z rozwiązaniami komputerowymi oraz informatycznymi – sięga aż 1979 roku. Natomiast obecnie omawiany przez nas producent słynie przede wszystkim z dostarczania na rynek technologii auto id (przeznaczonych do automatycznej identyfikacji). A w szczególności z różnego rodzaju czytników kodów kreskowych oraz kolektorów danych (terminali przenośnych). Co więcej, to właśnie w tych dwóch grupach urządzeń auto id znajdziemy rozwiązania, które cechują się dobrą relacją ceny do oferowanych możliwości. I to tym dwóm kategoriom produktów warto przyjrzeć się w pierwszej kolejności przy omawianiu marki Unitech.

Skanery kodów kreskowych od Unitech

Skanery kodów kreskowych stanowią podstawową grupę urządzeń Unitech, które znajdziemy w ofertach polskich dystrybutorów. Warto jednak podkreślić, że mowa o różnego rodzaju rozwiązaniach technologicznych. W portfolio Unitech znajdziemy nie tylko przewodowe, ale także bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych (w tym modele o naprawdę kieszonkowych gabarytach). Oferowane urządzenia różnią się też funkcjonalnością związaną z pozyskiwaniem danych. Do wyboru są m.in. modele odczytujące wyłącznie kody kreskowe 1D lub zarówno 1D, jak i 2D.

Ponadto, przy wdrożeniu skanera marki Unitech można liczyć np. na to, że zyskamy solidnie wykonane urządzenie auto id. Wiele czytników tego producenta wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz uszczelnioną konstrukcją. Dzięki temu rozwiązania od omawianego producenta sprawdzają się nie tylko w placówkach handlowych czy usługowych, ale także w działalnościach, w których panują trudniejsze warunki pracy, np. w zakładach przemysłowych lub firmach zajmujących się logistyką.

Kolektory danych od Unitech

Na osobną wzmiankę zasługują też kolektory danych Unitech. Modele tego producenta to naprawdę nowoczesne i wydajne urządzenia auto id. Dzięki swojej rozbudowanej funkcjonalności pozwalają na kompleksowe zautomatyzowanie procesów związanych z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i przesyłaniem informacji (pochodzących np. z kodów kreskowych). A w ofertach dystrybutorów Unitech znajdziemy nie tylko kolektory posiadające kolorowy panel dotykowy, ale także takie, które są wyposażone w ekran i klawiaturę fizyczną. W związku z tym, omawiane urządzenia bez problemu odnajdują się w różnych środowiskach pracy.

Ponadto, podobnie jak skanery, kolektory marki Unitech również cechują się dużą wytrzymałością na intensywną eksploatację. W większości przypadków są przystosowane do pracy przy większym zapyleniu i zawilgoceniu oraz mogą być wykorzystywane np. w ujemnych temperaturach. A najbardziej zaawansowane modele od tego producenta mogą też pochwalić się bardzo wydajnymi podzespołami, różnorodnymi interfejsami komunikacyjnym oraz tym, że zapewniają długi czas działania na zasilaniu akumulatorowym. Wszystko to sprawia, że stanowią kluczowy element firmowego systemu, w którym zostaną wdrożone.