Link Online to kolejna kasa fiskalna nowego typu, która trafia do oferty Novitus. Urządzenie gwarantuje więc m.in. łączność z Centralnym Repozytorium Kas, przechowywanie ważnych danych w pamięci chronionej oraz zgodność z różnymi terminalami płatniczymi. Co jeszcze warto wiedzieć o Novitus Link Online?

Nową kasę fiskalną polskiego producenta można chyba zaliczyć do grona niepozornych technologii sprzedaży. Model Link Online cechuje się stonowanym i minimalistycznym wzornictwem, zaś interfejs użytkownika w tym urządzeniu składa się z tradycyjnej, wygodnej w obsłudze klawiatury mechanicznej (z 16 skrótami klawiszowymi) oraz podświetlanego, graficznego ekranu LCD. Pamiętajmy jednak o tym, że najprostsze rozwiązania są często najwygodniejsze i najskuteczniejsze w codziennej pracy. Ponadto, kasa fiskalna Novitus Link Online potrafi zaskoczyć wysokimi, jak na swoje gabaryty, parametrami technicznymi.

Urządzenie nawet do większego asortymentu

Omówienie parametrów bazy danych w Novitus Link Online warto zacząć od konkretów, czyli od przedstawienia fragmentu specyfikacji tego urządzenia. A prezentuje się ona następująco:

  • baza PLU – 20 000
  • liczba grup towarowych – 100
  • liczba znaków w nazwie towaru – maksymalnie 40 + 3 linie opisu
  • liczba programowalnych profili kasjerów – 32

Jeszcze 2-3 lata uznalibyśmy takie parametry techniczne za coś charakterystycznego dla kas fiskalnych średniego segmentu lub nawet systemowych. A przypomnijmy, że Novitus Link Online jest naprawdę kompaktową technologią sprzedaży, którą początkowo większość osób sklasyfikuje raczej jako urządzenie do mniejszego punktu handlowego lub usługowego, ewentualnie do pracy mobilnej. Można się zaskoczyć, prawda? Nowy model polskiego producenta nie tylko poradzi sobie z większym asortymentem, ale także zagwarantuje programowanie długich nazw produktów lub usług. To naprawdę duży atut kasy Novitus.

Zgodność z terminalami płatniczymi i różne sposoby łączności z CRK

Novitus Link Online jest kasą fiskalną nowego typu (przez jakiś czas będziemy jeszcze stosować takie określenie, żeby łatwiej odróżniać modele offline od online). W związku z tym, już na starcie można tutaj liczyć na zgodność z różnymi terminalami płatniczymi – stacjonarnymi lub przenośnymi. Ponadto, standardową funkcjonalnością nowego urządzenia Novitus jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas. I w tym przypadku mamy do czynienia z rozwiązaniem, które można dostosować do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej.

Wersja standardowa Novitus Link Online obsługuje łączność z CRK przez Ethernet, czyli po podłączeniu kasy fiskalnej do firmowej sieci LAN. Urządzenie można jednak zamówić w rozszerzonych konfiguracjach: z modułem Wi-Fi lub modemem GSM (wewnętrznym lub zewnętrznym). Takie warianty modelu Link Online zaoferują dodatkowo komunikację bezprzewodową – zarówno w przypadku transmisji danych do CRK, jak i współpracy z innymi elementami rozwiązania systemowego. Warto bowiem podkreślić, że kasa fiskalna Novitus może płynnie współpracować z różnymi urządzeniami, np. z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, szufladą kasową czy wspomnianym już wcześniej terminalem płatniczym. Do modelu Link Online da się też podłączyć zewnętrzną klawiaturę, która pozwoli m.in. na szybkie programowanie pozycji PLU (produktów lub usług).

Kasa fiskalna Link Online i wydajne podzespoły

Ważną cechą kasy fiskalnej Novitus Link Online są również wydajne podzespoły. W urządzeniu zastosowano m.in. procesor 524 MHz, 256 MB pamięci RAM oraz 4 096 MB pamięci Flash. A za płynne działanie wszystkich dostępnych funkcji odpowiada dobrze zoptymalizowany system operacyjny Linux. Ponadto, model Link Online posiada prosty w obsłudze i wytrzymały mechanizm drukujący Fujitsu FTP-628. Głównym atutem tego ogniwa urządzenia marki Novitus jest szybka i łatwa wymiana rolki papieru termicznego. Wspomniana czynność nie stanowi żadnego wyzwania nawet dla początkujących użytkowników kas fiskalnych.

 

Tak w skrócie prezentuje się Novitus Link Online, nowy model polskiego producenta technologii sprzedaży. Z pozoru jedynie „tradycyjna” kasa fiskalna ze standardowymi rozwiązaniami, która jednak potrafi zaskoczyć stosunkowo wysokimi parametrami technicznymi oraz rozbudowaną funkcjonalnością. A w ramach ciekawostki warto też dodać, że nowe urządzenie w ofercie Novitus występuje w 3 wersjach kolorystycznych: czarno-pomarańczowej, czarno-szarej oraz biało-pomarańczowej. Wygląd tej kasy fiskalnej online można więc dostosować do swoich preferencji lub np. do wystroju stanowiska obsługi klientów w firmie.