Kasa fiskalna Farex Perła E była jednym z mniejszych urządzeń rejestrujących, które podatnicy mogli wdrażać w swoich firmach. Teraz natomiast do sprzedaży trafiła mocniejsza wersja tego modelu, z Plusem w nazwie. Pomimo wyższych parametrów technicznych, gabaryty nowej kasy od Farex są jednak takie same, jak w przypadku poprzedniczki.

Urządzenia rejestrujące marki Farex od wielu lat są obecne na polskim rynku technologii sprzedaży. Modele te cieszą się popularnością wśród przedsiębiorców, gdyż są nie tylko funkcjonalne i wydajne, ale też niedrogie. Podobnie jest w przypadku Perła E Plus. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że ta mała kasa fiskalna będzie w stanie obsłużyć nawet do 7 000 pozycji towarowych w bazie PLU. A to nie jedyne udogodnienie w urządzeniu od Farex.

Z jakimi urządzeniami współpracuje?

Jeśli idzie o interfejsy komunikacyjne, w kasie fiskalnej Farex Perła E Plus znajdziemy standardowe rozwiązania. Ten model posiada 2 porty: złącze RS-232 oraz wejście micro USB. Warto jednak podkreślić to, że urządzenie może współpracować m.in. z terminalem do kart płatniczych. A w przypadku małych kas fiskalnych nie zawsze jest to standardem. Co więcej, Perła E Plus komunikuje się nie tylko z komputerem, ale także z wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kresowych oraz szufladą na pieniądze. Jeżeli więc ktoś szuka niewielkiego urządzenia do mniejszego rozwiązania systemowego, ta kasa od Farex to naprawdę ciekawa propozycja.

Jak archiwizuje kopię paragonów fiskalnych?

Śmiało możemy wymienić co najmniej 3 zalety modułu elektronicznej kopii paragonów. A wspominamy o nim dlatego, że znalazł się on w kasie Farex Perła E Plus. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie przyspiesza i ułatwia wykonywanie firmowych obowiązków. Kopie paragonów fiskalnych są bowiem automatycznie zapisywane na karcie pamięci. Drugi atut jest związany z mniejszych zużyciem materiałów eksploatacyjnych, a co za tym idzie – z niższymi kosztami użytkowania kasy. Wynika to z faktu, że Perła E Plus jednorazowo wykorzystuje 1 rolkę papieru termicznego (tę, która służy m.in. do wystawiania paragonów do klientów). Natomiast trzecia zaleta jest związana z bezpieczeństwem firmowej dokumentacji. Cyfrową kopię paragonów można zapisać na dysku twardy komputera lub innym nośniku informacji, np. płycie DVD. Dodatkowy backup dokumentacji nie jest wymagany, ale warto go wykonać.

Co można zaprogramować w kasie Perła E Plus?

Małe kasy fiskalne coraz częściej zaczynają dorównywać urządzeniom średniego segmentu. Widać to doskonale na przykładzie modelu Perła E Plus. W tym przypadku użytkownik może skonfigurować nawet do 7 000 pozycji towarowych w bazie PLU. Dzięki temu kasa od Farex niekiedy poradzi sobie również ze średniej wielkości asortymentem. Co więcej, wszystkie produkty bądź usługi mogą mieć nazwy o długości do 40 znaków. Znika więc problem ze stosowaniem nieczytelnych skrótów.

Co jeszcze można zdefiniować w Farex Perła E Plus? Urządzenia zapewnia skonfigurowanie 8 grup towarowych, 4 kasjerów oraz 8 skrótów klawiszowych (przycisków funkcyjnych). Warto też dodać, że teraz kasa marki Farex pozwala na rejestrowanie usług czasowych. Ten model sprawdzi się więc m.in. na parkingach czy w salach zabaw.