Korzystanie z kasy lub drukarki fiskalnej to dla wielu firm po prostu konieczność. Co innego jednak w przypadku stosowania tzw. urządzeń peryferyjnych. Takie rozwiązania wdraża się dobrowolnie, głównie w celu zautomatyzowania procesów, które wiążą się z wykonywaniem zadań firmowych. A jak na codzienną pracę wpłynie drukarka paragonowa ELZ-RP332, czyli niepozorne urządzenie marki Elzab?

Gdzie sprawdzają się tzw. bonówki?

Drukarki paragonowe, zwane także często bonówkami, znajdują zastosowanie w bardzo różnych działalnościach gospodarczych. Stosuje się je często np. na zapleczach kuchennych, czyli w różnego typu lokalach gastronomicznych, gdzie zapewniają szybkie wystawianie zamówień dla pracujących tam członków personelu. Drukarki paragonowe można też spotkać na stanowiskach obsługi klientów w sklepach (spożywczych, odzieżowych, z elektroniką), marketach i supermarketach, w hurtowniach czy na stacjach benzynowych. Służą one wtedy do emitowania innego typu dokumentów niż te, które na co dzień są wystawiane przy użyciu kasy lub drukarki fiskalnej, np. kuponów promocyjnych, potwierdzeń zrealizowania zamówienia czy informacji z systemu lojalnościowego.

Jakie parametry wydruku oferuje urządzenie od Elzab?

Warto zacząć od tego, że ELZ-RP332A to drukarka paragonowa marki Elzab, która została wyposażona w szybki mechanizm termiczny. Urządzenie polskiego producenta wystawia dokumenty z prędkością 250 mm/s. A to nie jedyna zaleta technologii wydruku, którą zastosowano w tym modelu od Elzab. Urządzenie zapewnia też prosty montaż papieru termicznego, działa w rozdzielczości 203 dpi oraz obsługuje drukowanie kodów kreskowych. Ponadto, standardowo model ELZ-RP332A pracuje na rolce o szerokości 80 mm i długości 80 m. Do urządzenia dołączony jest jednak dodatkowy adapter, który zapewnia drukowanie dokumentów również na węższym papierze – 57 mm.

Praktyczna i mała drukarka paragonowa

W przypadku drukarki paragonowej ELZ-RP332A na uwagę zasługuje też fakt, że mowa o naprawdę kompaktowym urządzeniu dla firmy. Wymiary tego modelu od Elzab wynoszą bowiem jedynie 195 x 145 x 148 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Co za tym idzie, można spokojnie założyć, że drukarka bez problemu zmieści się nawet na mniejszych stanowiskach pracy. A dodatkowym udogodnieniem jest opcja przymocowania ELZ-RP332A np. do ściany. Takie rozwiązanie konstrukcyjno-montażowe jest często wykorzystywane m.in. w lokalach gastronomicznych, a konkretnie – na zapleczu kuchennym.

Model ELZ-RP332A w rozwiązaniu systemowym dla firmy

Elzab ELZ-RP332A to urządzenie peryferyjne, które będzie musiało współpracować z innymi elementami rozwiązania systemowego. Tę drukarkę paragonową od polskiego producenta można podłączyć zarówno do komputera, jak i do wybranych kas fiskalnych (głównie tych bardziej zaawansowanych, stacjonarnych modeli). I w tym kontekście warto podkreślić, że ELZ-RP332A obsługuje 3 popularne interfejsy komunikacyjne: RS-232, USB oraz Ethernet. W rezultacie, oferuje różne sposoby współpracy z innymi urządzeniami w firmie. Ponadto, drukarka paragonowa od Elzab jest kompatybilna z popularnymi systemami operacyjnymi: Windows (10, 8, 7, XP, 2003), Linux, Mac. I to wszystko sprawia, że model ELZ-RP332A odnajdzie się praktycznie w każdym rozwiązaniu sprzedażowym.