Model Printo Line to najnowsza propozycja w ofercie Emar, czyli polskiego producenta technologii sprzedaży. Drukarka charakteryzuje się kompaktowymi gabarytami oraz jest dostępna w 3 wariantach konstrukcyjnych. Dobra jakość wykonania to jednak nie jedyna zaleta tego urządzenia. Emar Printo Line posiada również szereg innych udogodnień dla przedsiębiorców.

Printo Line to w ostatnim czasie kolejna nowość od polskiego producenta urządzeń fiskalnych. Niedawno pisaliśmy przecież o kasie rejestrującej Emar Nova, która pojawiła się na rynku w I połowie 2018 roku. W przypadku modelu Printo Line również mamy do czynienia z modułem elektronicznej kopii paragonów. Jest to jednak drukarka fiskalna, a więc urządzenie, które musi współpracować zarówno z komputerem, jak i oprogramowaniem sprzedażowym.

Wybór wersji konstrukcyjnej i technologicznej

Drukarka fiskalna Emar Printo Line to jeden z tych modeli, które można dostosować do potrzeb działalności gospodarczej. Po pierwsze, urządzenie występuje w 3 wersjach konstrukcyjnych. Oprócz standardowego wariantu, z jednym wyświetlaczem, urządzenie jest również dostępne z dodatkowym ekranem klienta: wolnostojącym lub zintegrowanym (na obrotowym słupku). Dzięki temu przedsiębiorca może sięgnąć po wersję Printo Line, która będzie dopasowana do stanowiska pracy w firmie.

Po drugie, drukarka fiskalna marki Emar oferuje rozbudowanie podstawowych interfejsów komunikacyjnych. W tym urządzeniu można zastosować nie tylko port sieciowy LAN (Ethernet), ale także moduł Bluetooth (do bezprzewodowej wymiany danych). To z kolei gwarantuje wdrożenie modelu Printo Line praktycznie w każdym rozwiązaniu systemowym dla firmy.

Po trzecie, w przypadku tego urządzenia możliwe jest dodatkowe zabezpieczenie elektronicznej kopii paragonów fiskalnych. Drukarka zapisuje oczywiście wspomniane dane na karcie pamięci – tak jak wszystkie modele z takim rozwiązaniem technologicznym. W Emar Printo Line da się jednak zastosować dodatkowy nośnik informacji typu microSD. Drukarka będzie go wykorzystywała do wykonywania backupu elektronicznej kopii paragonów.

Identyfikacja asortymentu

Na początku warto podkreślić, że Emar Printo Line jest kompatybilna z popularnymi programami komputerowymi do zarządzania handlem. A ma to duże znaczenie, gdyż każda drukarka rejestrująca musi przecież współpracować z takim oprogramowaniem. Dopiero wtedy możliwe jest prowadzenie ewidencji przy użyciu takiego urządzenia fiskalnego. Ponadto, model Printo Line gwarantuje obsługę nawet do 300 000 pozycji towarowych, które zostaną wcześniej zdefiniowane w programie sprzedażowym. Natomiast nazwy produktów lub usług, drukowane na paragonach fiskalnych, mogą mieć nawet do 40 znaków długości.

Mechanizm drukujący marki Fujitsu

Emar Printo Line można śmiało zaliczyć do kategorii małych, stacjonarnych drukarek rejestrujących. Co ciekawe, jako jedno z niewielu urządzeń tego typu, wspomniany model już w standardzie posiada wbudowany obcinacz papieru typu gilotyna. Mechanizm termiczny, który zastosowano w tej drukarce, w ogóle wyróżnia się dobrymi parametrami technicznymi. Urządzenie od Emar zapewnia nie tylko łatwą wymianę rolki papieru, ale także szybkie wystawianie wszystkich dokumentów, w tym faktur VAT. Dodatkowo, Printo Line, zgodnie z obowiązującymi wymogami, pozwala na drukowanie paragonów fiskalnych z NIP-em nabywcy.